Film reklamowy

Film reklamowy jest skutecznym narzędziem marketingowym, pozwalającym na dotarcie do szerokiej, zróżnicowanej grupy odbiorców. Stworzony w oparciu o najnowsze technologie i nowoczesne oprogramowania jest atrakcyjnym sposobem komunikacji  z potencjalną grupą docelową.

Film reklamowy – cele

Film reklamowy pełni kilka funkcji, z czego najważniejszą jest informowanie o oferowanej usłudze, danym produkcie czy promowanym miejscu. Forma audiowizualna przykuwa uwagę odbiorcy,  ciekawie i wyraziście przekazując najistotniejsze treści. Dzięki dużemu zasięgowi odbioru, reklama kształtuje nowe grupy docelowe i pozwala na podtrzymanie relacji z obecnymi klientami.

Film reklamowy według Simple Frame

Zespół profesjonalistów czuwa nad produkcją filmu reklamowego, która przebiega podobnie do innych realizacji filmowych. W okresie preprodukcji powstaje scenariusz, zgodnie z którym trwają prace na planie zdjęciowym. Ostatnim krokiem jest postprodukcja, która obejmuje wszelkiego rodzaju montaż. Wykorzystując najnowsze branżowe trendy, każdy film reklamowy można urozmaicić niesamowitymi grafikami, nowoczesnymi animacjami i niezwykłymi ścieżkami dźwiękowymi.

Film reklamowy – korzyści

Film reklamowy kształtuje świadomość grona odbiorców, przybliża grupę docelową do prezentowanej usługi czy produktów, tworzy określony wizerunek marki. Audiowizualna reklama nie tylko poprawia popyt i wzmaga zainteresowanie ofertą, ale również korzystnie wpływa na czas sprzedaży. Film reklamowy jest świetną drogą promocji niezależenie od rodzaju prowadzonej działalności. Równie efektownie i skutecznie można stworzyć  spot reklamujący zarówno jedną osobę, jak i cały region geograficzny.

Film reklamowy wpływa na świadomość odbiorcy, kształtuje wizerunek niezależnie od tego czy jest to produkt, usługa czy miejsce. Każdy film reklamowy i wizerunkowy wymaga indywidualnego podejścia i zaangażowania ekipy filmowej. Podczas castingu dobierani są aktorzy, którzy odpowiadać będą klientowi i pasować będą do koncepcji reżysera. Zdjęcia wykonywane przez profesjonalnego operatora obrazu, oświetlone przez gripper’a gwarantują powstanie najwyższej jakości materiału. Nad przebiegiem zdjęć czuwa doświadczony kierownik planu, którego zadaniem jest sprawna realizacja i koordynacja obsługi planu (dyżurnych, wózkarzy, operatora kranu kamerowego i wielu innych osób biorących udział w produkcji filmu).

Kierownik produkcji nadzoruje proces preprodukcji, produkcji i posprodukcji, w którym montażysta układa ujęcia w odpowiednią całość, kolorysta wprowadza wszelkie poprawki. Film następnie zostaje udźwiękowiony, dodane zostają ewentualne animacje i oprawa.