Animacja 3D

Animacje komputerowe cieszą się rosnącą popularnością. Nowoczesna technologia pozwala na stworzenie fantastycznego, nierealnego świata, przełożenie na ekran nawet najbardziej śmiałych pomysłów, kryjących się w zakątkach wyobraźni. Animacje 3D nie znają ograniczeń, a to co najbardziej niemożliwe staje się wykonalne.

Zastosowanie animacji trójwymiarowej

Animacje komputerowe są doskonałym sposobem na urozmaicenie tradycyjnego filmu, mogą również być osobnym, samodzielnym tworem. Są skutecznym, innowacyjnym środkiem przekazu. Profesjonalnie stworzone, przyciągają uwagę odbiorcy i bez trudu utrzymują jego zainteresowanie. Grafika 3D jest atrakcyjna wizualnie, znacznie wiarygodniejsza od animacji dwuwymiarowej. Coraz częściej zaawansowane animacje komputerowe goszczą w filmach reklamowych, wizerunkowych, instruktażowych i korporacyjnych. Przy użyciu grafiki 3D bez problemu zobrazujemy nawet najbardziej skomplikowane, złożone zjawisko, procesy trudne do wyjaśnienia, zademonstrujemy nowoczesne technologie. Animacje medyczne, techniczne i biznesowe można wykorzystać w spotach wizerunkowych, w trakcie szkoleń lub wzbogacić grafikami ofertę sprzedawców, sklepów internetowych i przedstawicieli handlowych. Możliwości dystrybucji oraz zastosowania jest bardzo dużo i zależą od strategii marketingowej przyjętej przez klienta.

Produkcja animacji 3D z Simple Frame

Praca nad animacją jest wymagająca, czasochłonna i skomplikowana, angażuje szereg profesjonalistów. Realizacja przebiega – tak jak w przypadku filmu – w trzech etapach. W okresie preprodukcji trwają wszystkie prace przygotowawcze, powstaje scenariusz. Drugą fazą jest produkcja, czyli tworzenie animacji przy wykorzystaniu odpowiednich, najnowszych oprogramowań. W ostatnim etapie, postprodukcji, możliwe jest dodanie efektów specjalnych, ścieżki dźwiękowej, lektora, napisów oraz ewentualne korekty obrazu i dźwięku.