Explainer video

Marketing jest szeroko rozumianą strategią działań promocyjnych, mających na celu skuteczne zwiększenie sprzedaży, dotarcie do grupy docelowej i wykreowanie produktu dostosowanego do potrzeb konsumenta. Jednym z instrumentów marketingowych jest explainer video.

Zalety explainer video

Wprowadzenie nowego produktu na rynek wymaga starannie przygotowanej strategii marketingowej. Explainer video łączy w sobie elementy filmu produktowego, dzięki czemu skutecznie ukazuje zalety, podkreśla przewagę nad konkurencją i buduje świadomość oferowanego produktu. Możliwości wykorzystania video są bardzo duże, a do tego nie zawsze wymagają czasu i dużych nakładów finansowych. W dobie internetu oraz mediów społecznościowych dystrybucja spotu jest dostępna dla każdego, niezbyt kosztowna, łatwa i dociera do nieograniczonej liczby odbiorców. Dodatkowo, film może stanowić urozmaicenie oferty sprzedawców i przedstawicieli handlowych, albo zagościć w siedzibie firmy na szklanych ekranach. Profesjonalne, wysokojakościowe wykonanie video jest multimedialną wizytówką przedsiębiorstwa i pozwala skutecznie wyróżnić produkt na rynku.

Explainer Video jako promocja

Dobry pomysł oraz doskonała realizacja to klucz do sukcesu i efektywnej promocji. Video jest atrakcyjną metodą komunikacji marketingowej, podtrzymania relacji z konsumentami i pozyskiwania nowych klientów. Audiowizualna forma przekazu pozwala na przekazanie maksimum treści w minimalnym czasie – przyjmuje się, że trzydziestosekundowy spot telewizyjny zawiera treści odpowiadające trzem stronom pisanym.

Produkcja explainer video z Simple Frame

Explainer video może skorzystać z tradycyjnych lub nowocześniejszych technik filmowych. Na etapie postprodukcji wzbogacamy nasze realizacje profesjonalnymi animacjami 2D i 3D, napisami, głosem lektora i efektami specjalnymi. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie produkcji i postprodukcji filmowej.