Film szkoleniowy

Film szkoleniowy jest coraz bardziej popularną, nowoczesną metodą edukacyjną i instruktażową, która pozwala na precyzyjne przekazanie treści przy jednoczesnej oszczędności czasu. Audiowizualna forma jest atrakcyjna dla odbiorcy, umożliwia dokładniejsze przedstawienie zagadnień i ułatwia przyswajanie pożądanego materiału. Stanowi efektowne, niekonwencjonalne dopełnienie, urozmaicenie i alternatywę dla zwykłych szkoleń.

Film szkoleniowy – cel

Głównym celem filmu szkoleniowego jest edukacja. Obraz i dźwięk wykorzystane w filmie znacznie bardziej oddziałują na odbiorcę niż środki stosowane przez tradycyjne metody dydaktyczne. Odbiorcy w łatwiejszy i szybszy sposób przyswajają prezentowane treści. Jednocześnie film szkoleniowy promuje firmę, usługę lub produkt, którego dotyczy.

Film szkoleniowy – zalety

Film szkoleniowy względem tradycyjnych form edukacyjnych pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Raz zrobiony film umożliwia wielokrotne korzystanie z nagrania na różnych urządzeniach, nie wymaga specjalnie organizowanych spotkań firmowych. Jest to skuteczny sposób na kreatywne i ciekawe przekazanie informacji, podnoszenia kwalifikacji oraz rozwijania umiejętności niezależnie od grupy docelowej i tematyki, dziedziny filmu.

Produkcja filmu szkoleniowego

Film szkoleniowy powstaje podobnie do innych filmowych form. Po wszelkiego rodzaju działaniach wstępnych możliwa jest produkcja, opierająca się na pracach na planie zdjęciowym. Ostatnim elementem jest postprodukcja, czyli montaż filmu z możliwością dodania animacji, ścieżki dźwiękowej, urozmaicenia grafiki. Przy filmach szkoleniowych można wykorzystać te same techniki, które stosuje się przy produkcji innych form wizualnych.