Nagrywanie lektora

Na sukces produkcji filmowej, niezależnie od formy, długości i tematyki, składa się wiele czynników. Nad realizacją pracuje szereg profesjonalistów, którzy ściśle współpracują z klientem na każdym z trzech etapów powstawania filmu, aby w pełni spełnić oczekiwania i zrealizować wizję zleceniodawcy. Kluczowym elementem przystąpienia do jakichkolwiek prac jest oryginalny, wyróżniający pomysł. Pierwsza, najwcześniejsza faza, preprodukcja, obejmuje prace organizacyjne i przygotowawcze, sporządzenie scenariusza, dopełnienie wszelkich formalności i uzgodnienie detali. Drugi etap, produkcja, dotyczy okresu zdjęciowego. Ostatnim krokiem, decydującym o finalnym kształcie filmu, jest postprodukcja.

Nagrywanie lektora – postprodukcja

Postprodukcja nie polega tyko na odpowiednim montażu kolejnych ujęć – umożliwia wszelkiego rodzaju korekty barwne, dźwiękowe, koryguje ewentualne błędy, powstałe w czasie produkcji. Jest to etap, podczas którego specjaliści montują ścieżkę dźwiękową, dodają efekty specjalne, stosują różnego rodzaju triki filmowe, dodają napisy oraz nagranie lektorskie. Stosując odpowiednie techniki, montażysta kontroluje dynamikę i rytmikę produkcji, buduje pożądany klimat realizacji i kieruje emocjami przyszłego widza. Film jest formą audiowizualną, gdzie wrażenia wizualne są porównywalnie ważne do słuchowych. Nieodpowiednio dobrany głos lektora może skutecznie zniechęcić widza do zapoznania się z danym przekazem, dlatego ważne jest uwzględnienie charakteru filmu lub nagrania i dostosowanie do niego tonacji, barwy głosu lektora oraz przygotowanie adekwatnego tekstu lektorskiego.

Dom produkcyjny Simple Frame

Działamy na rynku od kilkunastu lat, zajmujemy się filmem reklamowym, spotami wizerunkowymi, korporacyjnymi, nagrywaniem z powietrza oraz zaawansowanymi animacjami 2D i 3D. Oferujemy kompleksowe usługi w obrębie produkcji i postprodukcji filmowej. Na życzenie klienta wzbogacamy postprodukcję profesjonalnymi grafikami, efektami specjalnymi, ścieżką dźwiękową, napisami i głosem lektora.