Video marketing

Video marketing jest skutecznym, innowacyjnym narzędziem działań marketingowych, prężnie rozwijającym się sposobem reklamy. Stale rośnie liczba użytkowników internetu i Social Mediów, aplikacje umożliwiające odtworzenie i przesyłanie plików audiowizualnych wciąż są doskonalone i zrzeszają miliony użytkowników na całym świecie. Zarazem coraz głośniej słyszy się tezy o powrocie do społeczeństwa obrazkowego. Bez wątpienia ikonografia jest znacznie powszechniej stosowana ze względu na praktyczność, jasność intencji i wygodę takiego rodzaju komunikatu. Przekaz wizualny jest zazwyczaj bardziej wymowny, atrakcyjniejszy dla odbiorcy, treści są zdecydowanie łatwiej i szybciej przyswajalne niż w przypadku tekstu pisanego. Nie od dzisiaj niepokorni uczniowie, zamiast skrupulatnego czytania lektury wybierają krótszą i łatwiejszą w zrozumieniu formę – ekranizację.

Video marketing – korzyści

Video marketing pozwala na przekazanie optymalnej ilości treści w krótkim czasie. Ze względu na nośnik tej metody marketingu – jej zasięg jest wręcz nieograniczony. Spot promocyjny skutecznie trafia do grupy docelowej, niezależnie od godziny, dnia tygodnia czy miejsca pobytu odbiorcy. Przekaz wizualny jest już pewnego rodzaju trendem, który z łatwością potrafi zainteresować i zapaść w pamięć, a przy okazji nie obciąża budżetu tak jak tradycyjne metody reklamowe. Video marketing zaciera granice między reklamodawcą a odbiorcą, którego pobudza do interakcji.

Video marketing – dla kogo?

Video marketing jest doskonałym rozwiązaniem marketingowym dla każdego rodzaju działalności. Video marketing sprawdzi się promując zarówno dużą korporację, jak i małe rodzinne przedsiębiorstwo. Reklamuje jednakowo skutecznie jedną osobę,  firmę a nawet cały region geograficzny.